Płaska Ziemia

II Ezdrasza 16:(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków. [BM]

Załaduj ten artykuł po polsku i przeczytaj go! Zawiera także mnóstwo dowodów na płaską ziemię!

Dubay Eric - 200 dowodow ze Ziemia nie jest wirujaca kula.pdf.

Żaden artykuł czy jakikolwiek ekspert nie podaje nam dowodu na to, że Ziemia jest kulą, ale krytykuje i wyśmiewa w pasją płaskoziemców! Właśnie brak najmniejszego dowodu na Ziemię kulę ponownie wciągnął mnie w poszukiwania. Dlaczego?

Ponieważ na Ziemię kulę dowodów nie ma!

Zadajmy sobie pytanie.

Czy znamy nazwisko chociaż jednego naukowca, który podpisuje się pod Ziemią kulą i podaje na to naukowe dowody!?

Wikipedia po polsku tak pisze:

Towarzystwo Płaskiej Ziemi[1] (ang. Flat Earth Society, także International Flat Earth Research Society) – organizacja głosząca pseudonaukowy pogląd, jakoby Ziemia była dyskiem z centrum w biegunie północnym, otoczonym ścianą lodu, nad którą zawieszony jest kosmos, w tym Słońce i Księżyc. Link.

Właśnie Wikipedia podaje nam w kilku artykułach takie pseudonaukowe bzdury, ponieważ właśnie Wikipedia nie podaje absolutnie żadnych dowodów na to, że Ziemia jest kulą a nawet nie kieruje nas do naukowców, którzy to (rzekomo) 'naukowo' ogłaszają.

Poniżej jeden z pseudonaukowców, który nakręcił 5 odcinków pseudonaukowych bzdur, na których Wikipedia się podobno opiera. Wikipedia oraz ten satanista najwyraźniej chodzą do tej samej świątyni szatańskiej!

Obejrzałem pierwszą część serii tego szatańskiego człowieka do 6:45  czasu, ale naukowych dowodów na Ziemię kulę nam nie podał, ale podał nam informacje, których nie można sprawdzić. Dlaczego? W obliczu aż tylu 'dowodów', stosuje się cenzurę rzekomych 'kłamstw' płaskoziemców?

Różnica pomiędzy 'ekspertami' a płaskoziemcami polega na tym, że 'eksperci' nie podają nam żadnych NAUKOWYCH dowodów na to, że Ziemia jest kulą!

Widziałem dawniej wiele filmów o płaskiej Ziemi. Czasami niektórzy badacze tego problemu się mylili. Jest to zrozumiałe, ponieważ są to młodzi amatorzy bez większych doświadczeń. Ale rzeczywiści naukowcy i eksperci nie ujawniają nam dowodów na Ziemię kulę.

Oni chowają się przed nami, wysyłając w zamian tego człowieka, który nakręcił 5 filmów i nadal nie podał żadnego dowodu na Ziemię kulę. Po za tym on nie był żadnym fachowcem w tej dziedzinie, co było i jest oczywiste.  Ewidentnie jest to satanista czyli kłamca i nie przedstawił żadnego dowodu na Ziemię kulę.

Można jego śmiało pominąć, ponieważ nawet tytuł filmu oraz numer odcinka podaje on po angielsku. Najwyraźniej on nie wie, w jakim państwie on żyje. Nie wygląda on na 'naukowca, ale wygląda na kłamliwego, szyderczego i szatańskiego oszusta, który nienawidzi Boga oraz Prawdy!

A co na to inne źródła, jak Wikipedia?

Poniżej mamy dwa artykuły po angielsku o płaskiej Ziemi, ale dowodów na Ziemię kulę tam także nie ma. https://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth -  Ten link przetłumaczyłem w Google na język polski! Nie ma ani jednego dowodu na kulistość Ziemi!  Kolejny link - Towarzystwo Płaskiej Ziemi

Poniżej cytat z Wikipedii.

Idea kulistej Ziemi pojawiła się w filozofii starożytnej Grecji wraz z Pitagorasem (VI w. p.n.e.). Jednak większość presokratyków (VI – V wiek p.n.e) zachowała model płaskiej Ziemi. Na początku IV wieku p.n.e Platon pisał o kulistej Ziemi. Około 330 p.n.e jego były uczeń. Arystoteles dostarczył mocnych empirycznych dowodów na kulistą Ziemię. Wiedza o globalnym kształcie Ziemi zaczęła stopniowo rozprzestrzeniać się poza świat hellenistyczny . 

Hmmm... jeżeli Pitagoras już wiedział że Ziemia jest kulą oraz Arystoteles to 'udowodnił, dlaczego nam nie pokazano tych 'dowodów'? Podano nam odnośniki, ale nadal nie było w nich żadnych dowodów!

Drugi artykuł, przetłumaczony na polski - Mit o płaskiej Ziemi. Istnieje Internet, masowy dostęp do wiedzy, więc tak 'doskonale zorganizowana' Wikipedia powinna posiadać nieco więcej inteligencji i podać z chęcią mocne naukowe dowody na Ziemię kulę. Ale inteligencji najwyraźniej jej brakuje!

Istnieje olbrzymia różnica pomiędzy 'naukowcami' a płaskoziemcami, która nas natychmiast informuje, kto mówi prawdę a kto w najohydniejszy sposób nas okłamuje.

Mamy więc dwie opcje do rozważenia.

Płaskoziemcy nie zawsze podają wiarygodne dowody z powodu wykształcenia. Nie każdy z nich jest ekspertem. Są także pseudo płaskoziemcy, którzy celowo powodują problemy. Ale one stanowią mały procent dowodów, których wielka ilość jest dokładnie wyjaśniona .

Wikipedia niemal zawsze kłamie, jak u niej to w zwyczaju.

Istnieje masa dowodów na Ziemię płaską!

Pewna grupa naukowców opublikowała film w kilku językach, ukazujący nam bezsporne dowody płaskości Ziemi. Film był często usuwany z YouTube, jednak nadal istnieje i warto ten film obejrzeć. Dowody na nim przedstawione są także nie do podważenia oraz łatwe do sprawdzenia.

Nikt nie zakwestionował badań pokazanych w tym filmie i nikt nawet tego filmu nie skrytykował. A minęły już cztery lata od jego powstania!

Mieszkam nad Oceanem w Zachodniej Australii i widziałem na własne oczy a także przez lornetkę wyspę Rottnest w Australii w Perth. Moje obserwacje także potwierdzają dowody z tego filmu.

Dlatego zachęcam gorąco do uważnego obejrzenia tego materiału!!!

Wypukła Ziemia - film dokumentalny (polskie napisy!)

Grawitacja - oszustwo bezdowodowe

Grawitacja (ciążenie powszechne) – jedno z czterech oddziaływań podstawowych, będące zjawiskiem naturalnym polegającym na tym, że wszystkie obiekty posiadające masę oddziałują na siebie, wzajemnie przyciągając się. Wikipedia

Żadne badania naukowe sił grawitacji nie potwierdzają, a jednakowe siły ciążenia na całej Ziemi bez względu na pomiary także zaprzeczają, że Ziemia jest kulą.

Na równiku mamy rzekomą szybkość 1666 km/godz. obracającej się Ziemi co oznaczało by olbrzymią siłę odśrodkową. Ale nie ma żadnych różnic wag na Ziemi!

Pozycja Słońca czy Księżyca względem Ziemi nie ma absolutnie żadnego wpływu na wagę jakichkolwiek ciał na Ziemi. W ramach fizyki klasycznej grawitacja jest opisana prawem powszechnego ciążenia sformułowanym przez I. Newtona.

Na tym właśnie oparł się... PLAGIATOR Einstein, znienawidzony przez samego TESLĘ, który wskazał na znany eksperyment Morley'a i Mendelsona, który udowodnił bezspornie eter, który całkowicie obala Einsteina teorię względności, która zakłada, że eter nie istnieje.

Teoria względności to także znane oszustwo!

Tesla miał 660 patentów, a plagiator Einstein miał ich... zero, czyli był naukowym zerem i oszustem. Ale nauka cytuje i ceni... Einsteina.

Wielki obrońca Ziemi kuli, czyli Neil de Grasse zapytany czy wie, co to jest grawitacja, odpowiedział na filmie [EN] że... "nie wie! Nikt tego nie wie." Nikt tego nie wie, a... jest!

Bez grawitacji Ziemia nie może być kulą a kosmos nie może istnieć!

Nikt nie dostał Nobla za udowodnienie grawitacji, a cenzura filmów o płaskiej Ziemi przez kłamliwy duet  Google/YouTube potwierdza nam, że Ziemia jest płaska! Zwłaszcza ostatnio duet Google/YouTube stosuje wyjątkową cenzurę.

To, że grawitacja nie istnieje można zauważyć i sprawdzić samemu. Podczas dnia powierzchnie morza czy jezior powinny być na wyższym poziomie z powodu przyciągania Słońca, które swoją siłą przyciągania powodowałoby utrzymanie Ziemię na orbicie słonecznej.

Pomiędzy Ziemią a Słońcem powinna być obserwowalna olbrzymia siła grawitacyjna i nawet gęstość atmosfery przyciąganej przez Słońce powinna być zmienna z powodu olbrzymiej siły grawitacyjnej Słońca, które rzekomo utrzymuje Ziemię na swej orbicie.

Na siły grawitacji nie mamy żadnych dowodów i naukowcy nie wiedzą nawet co to jest. System słoneczny oraz rzekomy wszechświat i kosmos nie mogą istnieć bez... grawitacji.

Brak grawitacji potwierdza płaską Ziemię i neguje istnienie wszechświata!

Zacznij poszukiwać dowody na grawitację a staniesz się... płaskoziemcem! Gdyby Ziemia była kulą, wystarczyłoby wzniesienie jednej rakiety na 15 km w górę i zrobienie filmu i zdjęć Ziemi kuli. Ale władze pozwalają tylko tym, którzy potwierdzą, że Ziemia jest kulą!

Inne dowody

Ile satelitów NASA krąży obecnie wokół Ziemi?

Oczekuje się, że do 1 stycznia 2021 r. (zakładając rok wcześniejszą datę rozpoczęcia) Ziemia będzie krążyć wokół prawie 6542 satelitów. Jest 3.372 aktywnych satelitów i 3.170 nieaktywnych z łącznej liczby 3849.

Pytanie. Jak sprawdzić, czy te satelity są na orbitach?

Wziąć dobrą lornetkę lub teleskop i oglądać Księżyc. Powinniśmy na jego tle widzieć co najmniej 200 satelitów w ciągu 12 minut obserwacji. Te, które są bliżej Ziemi - nie wszystkie - są odległe w tysiącach kilometrów powinny być widoczne nawet w lornetkach.

Nie znalazłem zdjęcia żadnego satelity na tle księżyca.

Internet używa kable w oceanach!

Żaden naukowiec NASA czy 'astronom' nie chce rozmawiać o płaskiej Ziemi!

I jeszcze jeden dowód na nie istnienie rzeczywistych satelitów. Poniższy film ukazujący umieszczanie na wysokości około 20 km balonów z małymi 'satelitami' do wagi około 1000 kg.

Pytanie: dlaczego żadne 'satelity' nie pokazują nam Ziemi kuli!?

Sprawdź przyczyny tak masowego 'kosmicznego' oszustwa.

Płaska Ziemia - czyżby świat oszalał?

Od wielu lat temat płaskiej Ziemi rozprzestrzenił się z niezwykłą szybkością w niezależnych internetowych mediach. Temat ten stawia nasze władze i współczesną naukę w olbrzymim kłopocie. Jeżeli Ziemia jest płaska, oznacza to, że wszystko, co słyszymy od rządów, nauki i mediów wszystko jest kłamstwem.

Temat płaskiej Ziemi stawia rządy na 100% kłamstwach przed i po wyborczych Rząd oparty na bezspornie udowodnionym kłamstwie jest nielegalny z powodu całkowitej utraty zaufania, ponieważ cokolwiek rząd publikuje nie jest warte czytania.

Płaska Ziemia to temat, który może powalić na płaską Ziemię każdy system władz.

Rządy robią wszystko, aby odwrócić naszą uwagę od tego tematu, ponieważ coraz więcej ludzi to dostrzega i domaga się konkretnych odpowiedzi, wspartych konkretnymi i sprawdzalnymi dowodami naukowymi.

Światowy system władz to wiara w teorie, hipotezy i baśnie nie wsparte żadnymi dowodami. Jest to typowe zachowanie się kłamliwych i sekciarskich rządów, zjednoczonych zupełnie fałszywymi, nonsensownymi, bezmyślnymi oraz niebezpiecznymi dla ludzkości doktrynami.

Rządy posiadają olbrzymie fundusze a uniwersytety mogłyby Ziemię kulę udowodnić i pokazać nam niezbite dowody. Dlaczego tego nie robią?

Problem Ziemi płaskiej jest niczym w porównaniu z teorią heliocentryczną, która została wielokrotnie naukowo zdementowana, jak w przypadku wstawionego powyżej filmu.

Płaska Ziemia nigdy nie została podważona jako błędna teoria.

Tymczasem w heliocentryzmie nic nie jest logiczne i nic do siebie nie pasuje.

Teoria grawitacji znana jako fałsz także rozbija w puch heliocentryzm.

Teoria grawitacji - jest bezdowodową teorią. Brak dowodów rozbija w puch heliocentryzm i geocentryzm. Świat jest kontrolowany przez niebezpiecznych szaleńców i szalona teoria heliocentryczna jest tego  wymownym dowodem.  Ostatnio doszedł do tego szaleńczy Covid-19.

Innym dowodem szaleństwa władz i mediów jest ich postawa do największego umysłu naukowego, jaki kiedykolwiek istniał, Tesli, którego się praktycznie nie wymienia w podręcznikach szkolnych z powodu jego wielu dowodów na bezpłatną energię.

Ostatnie dwie wojny światowe i trzecia wisząca nad nami jak ciemna chmura, są dalszymi wystarczającymi dowodami na to, że władzę nad nami sprawują... istoty umysłowo chore które wielbią nadal skazanego przez Boga na śmierć buntownika i klamcę... szatana.

Oto, dlaczego jesteśmy tak haniebnie okłamywani!

Co jest celem takich mega kłamstw? Cóż się ukrywa przed nami? Dlaczego Ziemia kula i system heliocentryczny są tak ważne dla władz, że one zmuszają nas do uwierzenia w ten stek kłamstw i bzdur? Ponieważ za pomocą tego kłamstwa rządy kontrolują skutecznie populację całej Ziemi.

Po cóż potrzebna jest ścisła kontrola nad nami, skoro nie stanowimy dla władz żadnego zagrożenia!? Jest wręcz odwrotnie.

Władze są zagrożeniem dla nas. Władze powinny obawiać się obywateli a obywatele nie powinni się obawiać władz!

Ludzkość się budzi i następuje nowa era świadomości o tym, że coś jest nie tak z naszymi władzami i naszą nauką, która opiera się tylko i wyłącznie na teoriach. Wszystko kręci się wokół kontroli społeczeństw. Kłamie się w szkołach, w mediach, z pulpitów pastorskich czy z ambon kościelnych i zawsze kłamcami są ci, którzy nas kontrolują właśnie za pomocą kłamstw.

Przecież nie oszukują nas dla pieniędzy, ponieważ mają wszystkie pieniądze świata oraz niemal wszystkie złoto. Mają oni także prawo druku... pieniędzy. Posiadając władzę i pieniądze nie muszą przecież kłamać!

Ludzkość robi niemal wszystko, aby żyć w pokoju i dobrobycie, a rządy starają się to wszystko zniweczyć.

Jeżeli Ziemia jest płaska - jest ona bezspornym dowodem na to, że władze są naszym największym wrogiem. Kryzysy ekonomiczne, rządowe, czy socjalne i religijne to takie same kłamstwa , jak Ziemia kula.

Ziemia kula - największe oszustwo świata

Drogi czytelniku - płaska Ziemia to nie strata czasu. Nie musisz niczego studiować i z nikim walczyć. Sprawdź osobiście jeden czynnik i jeżeli to wykluczy heliocentryzm, znalazłeś jedyną logiczną odpowiedź.

Heliocentryzm jest kłamstwem! Problem polega na tym, że jeżeli Ziemia jest płaska, to WSZYSTKIE władze są naszym wrogiem i powinny być natychmiast rozwiązane, ponieważ ci kłamcy dążą do naszego fizycznego zniszczenia. W obecnym czasie jest to już pewnością a nie teorią spiskową.

Dowody na Ziemię kulę powinny być NATYCHMIAST przez władze ujawnione dla odzyskania jakiekolwiek ich wiarygodności. W przeciwnym wypadku owa śnieżna kula przekroczy krytyczną masę i nastąpi straszliwy kryzys władz, do których społeczeństwo utraci jakiekolwiek zaufanie.

Temat płaskiej Ziemi jest w stanie nie tylko zjednoczyć ludzi przeciwko zbrodniczej władzy ale także może spowodować powrót wielu ludzi do Boga, którego Słowo jest ultymatywną i jedyną PRAWDĄ na Ziemi!

Powrót Chrystusa stanie się przysłowiową kropką nad i.

W czym tkwi tajemnica mocy tematu Ziemi płaskiej?

Prawda o płaskiej Ziemi jest w stanie usunąć z umysłów ludzkości wszelkie symptomy masowego prania mózgów i indoktrynacji wrogich nam władz.

Temat płaskiej Ziemi otwiera nam oczy na wszystkie kłamstwa świata i uwalnia nas od ich balastu. Kontrola umysłów jest pokonana!

Najczęściej stawiane pytania - czy ty mówisz to na poważnie? Czy posiadasz jakiekolwiek wykształcenie? Co cię sprowadza ku tak szaleńczej teorii, skoro cały świat... wie, że Ziemia jest kulą?

Pojawiła się nawet teoria, że temat płaskiej Ziemi jest specjalnym programem CIA, aby zakłócić percepcję widzenia świata i w ten sposób rzucić ciemny cień na każdego poszukiwacza prawdy na Internecie. Porównuje się zwolenników płaskiej Ziemi do ludzi kwestionujących 9/11 - czyli traktuje się ludzi poszukujących prawdy jako ludzi psychicznie chorych.

Także jestem w ten sposób klasyfikowany i nie bez powodu. Uwierzyłem w płaską Ziemię oraz uwierzyłem, że 9/11 było fałszywym wydarzeniem mającym utorować drogę militarystom USA ku fałszywej wojnie przeciwko fałszywemu terroryzmowi światowemu. Była to także ofiara szatańska!

Uwierzyłem z powodu olbrzymiej ilości solidnych dowodów - tak na płaskość Ziemi jak i na współudział władz USA/Izraela w zbrodni 9/11. Wojna przeciwko terroryzmowi okazała się kolejnym fałszem i zamiast zredukowania terrorystycznego zagrożenia, zagrożenie to zwielokrotniło się w tak drastyczny sposób, że zagraża ono egzystencji rasy białych ludzi.

W rezultacie nastąpiła inwazja Islamu na Europę i Amerykę ponieważ taki był ukryty cel wydarzeń 9/11 które to zainicjowały.

Dlaczego wtłacza się nam, że Ziemia jest kulą?

Zdajmy sobie sprawę z tego, że system heliocentryczny to bezdowodowa teoria.

Heliocentryzm (gr. ἡλιος helios – słońce, κέντρον kentron – centrum) – teoria budowy Układu Słonecznego, według której w wersji historycznej Słońce znajduje się w środku Wszechświata, zaś w jego współczesnym wydaniu w centrum Układu Słonecznego jest Słońce, a wszystkie planety, łącznie z Ziemią, je obiegają.

Źródło - Wikipedia. Ten wpis w Wikipedii jest aktualny z dniem dzisiejszym, ale po angielsku już zaczęto usuwać słowo - teoria, aczkolwiek nie uda się tego całkowicie usunąć ze wszystkich możliwych witryn.

Ziemia krążąca wokół Słońca to teoria!

Mamy więc wiele powodów, aby poznać rzeczywisty kształt Ziemi.

Rządy nad nami sprawują syjoniści i masoni pod ścisłym nadzorem Watykanu i papieża. W takim przypadku nasza podejrzliwość jest natychmiast wysoce uzasadniona - zwłaszcza że te religie razem działają przeciwko Bogu. Syjoniści, masoni, Watykan i wszystkie niemal władze zawsze kłamią i heliocentryzm nie jest żadnym wyjątkiem.

Przyczyny największego kłamstwa na świecie

Jakie przyczyny kierują kłamcami w tej dziedzinie? Identyczne, jakie kierują przy stawianiu hipotezy pra wybuchu czyli teorii magicznej kropeczki, teorii ewolucji, teorii względności oraz teorii heliocentrycznej.

Cele są dwa.

Pierwszym celem jest zabić w twoim umyśle możliwość, że Bóg istnieje.

Drugim celem jest zniszczenie rodzaju ludzkiego.

Wyobraź sobie, że rzeczywiście Ziemia jest kulą, obraca się wokół własnej osi, okrąża Słońce raz do roku, Układ Słoneczny także gdzieś pędzi we Wszechświecie, a takich układów słonecznych mamy w przestrzeni kosmicznej miliardy.

Nawet jeżeli Bóg istnieje, jest niemal niemożliwe aby nami się troszczył. Nasza świecka technologia jest taka cudowna, latamy na Księżyc, na Marsa a NASA posiada niezwykłą mądrość, wiedzę i technologię i darzymy ją niezwykłym szacunkiem.

Ale jeżeli Bóg jest bardzo odległy, albo... nie istniejący, Ziemia nie ma żadnego znaczenia i być może rzeczywiście jakieś inne cywilizacje nam nieznane stworzyły na Ziemi życie dla kaprysu i już się nami wcale nie interesują.

Te cywilizacje stworzyła jeszcze jakaś inna niezwykła istota kosmiczna i malutki pyłek, jakim jest Ziemia jest zupełnie nieistotny w takim przygnębiającym nas obrazie wszechświata.

Kto zrobił to zdjęcie? Przecież nie mamy z kosmosu ani jednej fotografii Ziemi!

Ale z powodu takiego masowego prania naszych umysłów i ukazywania nam przygnębiającego obrazu Wszechświata, 90% ludzi wykształconych wyśmieje każdego z nas na dźwięk słowa - Bóg!

Spójrzmy na to z perspektywy płaskiej Ziemi. Wygląda ona w przybliżeniu jak na tym rysunku i jest szczelnym systemem zamkniętym. Natychmiast czujemy się lepiej i pada natychmiast pytanie.

Kto ten zamknięty system stworzył i dlaczego go zamknął? Odpowiedź jest prosta - Bóg i mamy wiele informacji na ten temat w Biblii.

ziemia

Wielu z nas już wie, że nigdy nie byliśmy na Księżycu.  Wielu także wie, że nie mamy nawet technologii, aby wylecieć w przestrzeń kosmiczną, której... nie ma! NASA to jeden wielki worek kłamstw. Dodajmy, że nad wszystkim panuje Bóg, który interesuje się nami bardzo żywo i jest od nas w odległości nie większej niż 5-8 tyś km.

Wyobraźmy sobie, że żyjemy w takim zamkniętym oraz odizolowanym systemie, ponad którym mieszka sam Bóg i posiada nad światem absolutną kontrolę i nawet wszystkie nasze myśli, słowa i czyny, a także nasze modlitwy są przez Niego rejestrowane. My możemy je zapomnieć, ale Bóg o nich nie zapomina. Każdy człowiek po śmierci może być przez Boga ponownie wzbudzony do życia wraz z całą posiadaną pamięcią.

Zrób eksperyment.

Wyjdź z mieszkania w cichą noc, spójrz na gwiazdy i półgłosem zapytaj: czy Ty Boże istniejesz i rzeczywiście się o nas troszczysz? Zrób to, jeżeli masz odwagę!

Oto ich cel - zabić w naszych sercach Boga, a potem zabić... nas.

Dlaczego? Kim są oni? Przecież są także ludźmi, prawda? Niezupełnie. Jest to nasienie węża, nienawidzące rzeczywistych ludzi oraz naszego Stwórcy. Sprawdź ten obszerny artykuł - Nasienie węża. Owo nasienie jest główną bronią szatana na Ziemi.

Teraz już wiesz, na jaki kruchym lodzie stąpa NASA i cała medialna hałastra bardzo się wścieka, że coraz więcej ludzi zaczyna się interesować tematem płaskiej Ziemi.

Ziemi kuli nie broni żaden naukowiec, żaden profesor astronomii, żadne ciało naukowe, żadne poważne forum naukowe a mas media ogólnie milczą w cichej nadziei, że temat się w końcu znudzi i odejdzie na bok.

Podejrzani zachowują się dokładnie tak jak osoby podejrzane.

Gdyby heliocentryzm i Ziemia kula były bezspornym faktem, mielibyśmy kilka audycji TV w których widzielibyśmy na żywo obracającą się Ziemię wprost z Hubble teleskopu! Pokazywano by nam olbrzymie zbliżenia na Ziemi a my widzielibyśmy ruch pojazdów czy start samolotów na lotnisku. Moglibyśmy pomachać rękami a Hubble by to zarejestrował. W jednym dniu ustałyby jakiekolwiek spekulacje na temat płaskiej Ziemi a inicjatorzy tego pomysłu rumieniliby się ze wstydu.

Zamiast takiego prostego dowodu mamy 'słynne dzieło' Kopernika - "O obrotach ciał niebieskich", które nie zawiera absolutnie żadnego dowodu na heliocentryzm. Dlatego nie uczono nas tego w szkołach i nikt z nas nie czytał w języku polskim dzieła Kopernika! To nie jest warte czytania!

Nie ma satelitów, nie ma ISS stacji kosmicznej, lotów kosmicznych, nie ma Hubble teleskopu w kosmosie i nigdy nie było żadnych podróży kosmicznych, także na Księżyc. Nie ma satelitów telekomunikacyjnych a wszelkie połączenia GPS, radio, komórki, TV i Internet to wieże telekomunikacyjne oraz podmorska międzykontynentalna sieć kablowa.

Jesteśmy systematycznie faszerowani kłamstwami w niemal wszystkich aspektach naszego życia.

Sprawdź największą listę "sukcesów kosmicznych" NASA w tym filmie.

Przy takich technicznych osiągnięciach, strach cokolwiek wystrzelić z głowicą jądrową, bo najpierw spadnie na własny kraj i własną głowę a rakieta nigdy nie doleci do przeciwnika!

Pozorne dowody na Ziemię kulę.

Sprawdźmy dostępne dowody na kulistość Ziemi.

Masowo cytuje się Eratostenesa, jako pierwszego człowieka, który rzekomo obliczył promień Ziemi z dokładnością do 10%, bez żadnych instrumentów pomiarowych. Od razu uderza nas wielka zagadka. W polskiej Wikipedii nie ma o nim za wiele a w angielskiej jest mnóstwo.

Na poniższym obrazku jest podany sposób w jaki 'wyliczył' on promień Ziemi.

Powstawiano paliki w odległych miejscach i o tej samej godzinie jego pomocnicy zmierzyli kąty cienia słońca w różnych odległościach. Musiało to być 21 Czerwca w południe, kiedy na równiku Słońce było w zenicie i cienia nie było.

Uczynił to oczywiście na powierzchni płaskiej Ziemi. Po czym przeniósł te dane na kulę i 'obliczył' jej promień oraz długość równika. W tym linku jest inny diagram z obliczeniami, także po angielsku.

Problem z jego obliczeniami jest prosty i mamy banalne pytanie.

Z jakiej przyczyny umiejscowił on owe paliki na... Ziemi kuli!?

Szukając rysunku po polsku znalazłem taki tekst.

I chociaż z uwagi na niedoskonałość ówczesnych instrumentów astronomicznych Kopernik nie był w stanie w pełni udowodnić swojej teorii, to jest bezsporne, że dała ona podstawy do dalszego rozwoju nauk ścisłych: do prac Galileusza, Keplera, Newtona i innych. (wszyscy trzej są masonami i wielbią Lucyfera - uwaga autora)

Mamy więc dwa pudła - dowody w obu przypadkach nie istnieją. Co jest najciekawsze - Kopernik był mnichem watykańskim i Jezuitą.

W jaki sposób mnich po swojej śmierci wydał kategorycznie zakazaną przez kościół swoją księgę?

Dzisiejsze obliczenia promienia Ziemi traktuje się i oblicza w identyczny sposób, zakładając zupełnie bezpodstawnie, że Ziemia jest kulą. Dlatego błędnie, ponieważ nie mamy ani jednego dowodu na jej kulistość. Nie posiadamy także ani jednego wiarygodnego zdjęcia z kosmosu Ziemi jako kuli a przyczyny są oczywiste.

Podróże w przestrzeń kosmiczną są niemożliwe!.

Poniżej mamy słynny obraz Ziemi wprost z NASA. Są oczywiste dowody na manipulacje komputerowe. Co jest ciekawe, NASA nie ukrywa, że jest to obraz złożony z wielu ujęć i edytowany, ale nie podaje nam że zdecydowana większość ludzi o tym nie wie. Źródło kiczu - NASA

Mała analiza.

Te czerwone kształty znaczą skopiowane przez NASA identyczne formacje chmur. Te żółte ja zrobiłem, aby zademonstrować jak to jest łatwe w wykonaniu.

Drogi czytelniku... zrób mały eksperyment. Załaduj całe zdjęcie z NASA i znajdź znacznie więcej kopii tych chmur, które są bezspornym dowodem na manipulację tego rzekomego zdjęcia. Jest to składanka z wielu zdjęć samolotowych i wykończona w programie graficznym.

Nie mamy ani jednego zdjęcia Ziemi z kosmosu a rzekomo krąży wokół Ziemi ponad 30 tyś satelitów i NASA wylatuje nawet na Marsa. Dlaczego nadal nie mamy zdjęć Ziemi jako kuli?

Co jest najciekawsze w tym temacie to fakt, że posiadamy kilka niezbitych dowodów naukowych na to, że Ziemia nie obraca się wokół własnej osi oraz nie okrąża Słońca.

W 2008 roku zainteresował mnie temat geocentryzmu, który nieźle poznałem i napisałem kilka lat temu spory artykuł na ten temat. Jest tam kilka solidnych dowodów naukowych na bezruch Ziemi.

Nie wszyscy wiedzą, że jest już ponad 200 naukowców, którzy odrzucają heliocentryzm. Płaska Ziemia nie pomysłem kilku amatorów, ale istnieją solidne dowody naukowe wykluczające jakikolwiek ruch Ziemi. Owe dowody nie oznaczają jeszcze, że istnieje Geocentryzm.

Najprawdopodobniej naukowcy od dawna wiedzą o kłamstwie i w ten nieco ostrożny sposób sugerują nam, że jesteśmy na właściwym tropie. W powyższym linku są nazwiska niektórych dobrze znanych naukowców.

I jeszcze jeden olbrzymi argument.

Jeżeli nie ma Wszechświata i Kosmosu, oznacza to, że także nie ma UFO!

Ale widzimy czasami UFO, prawda? Tak, ale to nie są goście z kosmosu! To są upadłe anioły i demony!

Podsumowując tę część - jest boleśnie oczywiste, że nie tylko nie posiadamy żadnego dowodu na kulistość powierzchni Ziemi, ale posiadamy solidne dowody naukowe na zupełny bezruch Ziemi.

Znikające za horyzontem statki

Najczęściej podawany nam pseudo dowód na kulistość Ziemi to znikanie Słońca oraz statków na morzu za linią horyzontu. Klasyczne zdjęcie poniżej, pokazywane nam jako dowód na kulistość Ziemi. Z tymi zdjęciami jest kilka poważnych problemów. Jedne zdjęcia są zmanipulowane. Inne są autentyczne ale interpretacja jest błędna. Najczęściej są to zdjęcia z mórz, jak na poniższym zdjęciu.

Problem tkwi w interpretacji dwóch zjawisk. Jedno z nich jest dziecinnie łatwe do wyjaśnienia.

Istnieją na oceanach i morzach potężne fale... przypływów oraz odpływów. Czasami dochodzą one do 16 metrów wysokości ponieważ takie są różnice pomiędzy przypływem i odpływem wody w kilku miejscach na świecie.

To jest łatwe do zrozumienia. Ale sposób widzenia ludzkiego oka oraz perspektywa są znacznie trudniejsze do wytłumaczenia.

Powyższe zdjęcie po prostu pokazuje nam olbrzymią fale przypływu!

Fazy księżyca

Dwa błędy w oficjalnej teorii. Pierwszy błąd to twierdzenie, że Księżyc odbija światło słoneczne. Nieprawda! Księżyc produkuje inny rodzaj światła i Ziemia na niego nie jest w stanie rzucać cienia. Czy możesz rzucić cień na zapaloną latarkę?

Zwróć uwagę na to, że Księżyc jako rogal ukazuje się także w ciągu dnia, w pełnym blasku Słońca, czyli cień rzucany przez Ziemię jest niemożliwy. Nie widzimy także żadnego efektu światła słonecznego na Księżyc.

Jeżeli Księżyc się porusza, zakres cienia Ziemi powinien się zmieniać zgodnie z ruchem Księżyca. Ale tak nie jest. Zacznij sprawdzać oficjalne dowody wyjaśniające fazy księżyca.

Nikt nie zrobił modelu systemu heliocentrycznego i za pomocą światła nie wyjaśnił, w jaki sposób na Księżycu powstają jego fazy!

Co rzuca cień na Księżyc jeżeli jest on w stosunkowo bliskiej odległości od Słońca podczas południa?

Nie widziałem nigdzie wiarygodnego wyjaśnienia naukowego faz Księżyca.

Ziemia jest płaska

Płaskość Ziemi jest doskonale udowodniona naukowo i dowodów na płaskość jest olbrzymia ilość. Dowód polega na wyliczeniach matematycznych krzywizny Ziemi i porównaniu ich z wizualnymi obserwacjami.

W tym linku mamy olbrzymią broń, która bardzo się nam przydaje w ujawnianiu kłamstw o Ziemi kuli. Kalkulator krzywizny Ziemi.

Za jego pomocą możemy dokładnie obliczyć jaką różnicę poziomów powinniśmy zaobserwować w przypadku takich czy innych odległościach. Kalkulator jest oparty ściśle na oficjalnych wymiarach Ziemi kuli czyli obliczenia są oparte o kulę o promieniu 6378.1 km i obwodzie 40 tyś. km - oficjalne rozmiary Ziemi. Na identycznym wzorze opiera się AutoCAD i na nim także można obliczać różnicę poziomów.

 

Na 1 km wydać różnicę poziomu - 0.078 m czyli 7.8 mm. h0 pozycja jest na wysokości - 0.

Na 2 km mamy różnicę - 0.31 m - 31 cm.

5km daje nam już 1.96 m czyli prawie 2 m.

To oznacza, że tory kolejowe na 5 km długości powinny mieć 2 m różnicy poziomów. Bez uwzględnienia krzywizny Ziemi, pociągi same by podróżowały, wznosząc się lub zjeżdżając z krzywizny. Ale na płaskiej Ziemi jest to niemożliwe, poza zjeżdżaniem ze wzgórza.

Dlaczego nikt z projektantów mostów, dróg, linii kolejowych czy innych dużych zabudowań nie bierze nigdy pod uwagę krzywizny Ziemi?

Weźmy teraz samolot lecący na wysokości 10 km. Do horyzontu czyli granicy widoczności  - odległość -  714 km. Szybkość przeciętnego samolotu pasażerskiego wynosi 900 km/h/60 minut=15 km/minutę.

714 km/ 15 km = 47.6 minut na przelot 714 km.

Przy odległości 714 km i wysokości 0 mamy różnicę około 40 km. Wynika stąd jasno, że samolot, aby nie wznieść się za wysoko powinien stale lecieć z nosem w dół, aby nie odlecieć od Ziemi.

Samolot lecąc na wysokości 10 km co minutę wznosiłby się o 0.84 km a po 12 minutach lotu znalazłby się już wysokość na 20 km. (Dodaję oryginalną wysokość - 10 km.)

Co 12 minut musiałby się poważnie zniżać o 10 km aby być na tej samej wysokości a horyzont musiałby być  poważnie pochylony i pochylenie byłoby natychmiast zauważalne, tak jak jest zauważalne podczas startu czy lądowania!

Ale nikt takiego czegoś nie obserwuje a samoloty latają poziomo na wysokości żyroskopu w kabinie - po to on tam jest zamontowany - do latania nad płaską Ziemią - czyli  na wysokości horyzontu na poziomie oczu.

Sprawdziłem ile czasu potrzebuje samolot na wzniesienie się do wysokości 10 km - 20-30 minut! Widzimy więc poważny problem!

Piloci nigdy nie są szkoleni aby latać po kole wokół Ziemi kuli i stale zniżać pułap samolotu, aby nie wznieść się na wysoce niebezpieczną dla samolotu wysokość. Temat ten nie jest im w ogóle znany.

Delta Nilu

Jest znany obszar delty Nilu w Egipcie, który według znanych pomiarów ukazuje nam różnicę poziomów zaledwie 30 cm.

A ile ta różnica powinna wynosić?

W jaki sposób to działa. h0 - wysokość obserwatora, jego wzrost lub wysokość mostu nad powierzchnią morza. Im wyżej, tym dalej widzimy. D1 jest to obliczalna odległość obserwatora od linii horyzontu. Od punktu Horyzont możemy widzieć coraz większy spadek z powodu krzywizny Ziemi. H1 jest to wysokość obiektu obserwowanego z punktu h0 i z powodu krzywizny Ziemi nie możemy widzieć niczego poniżej linii prostek dotykającej horyzont.

Celem używania kalkulatora jest obliczanie wysokości h1. Owa wysokość jest już poza horyzontem i obserwator nie powinien widzieć ponieważ Horyzont ją zasłania.

Wstawmy nasze dane, czyli d0 =1000 mil odległości do h1, wysokość człowieka, około 6 stóp to h0 i różnica poziomów powinna wynosić nie 30 cm ale h1 powinien wynosić ponad 200 km!

Gdyby Ziemia była kulą o rozmiarach, jakie nam podaje nauka.

Istnieje także miejsce nazywające się Salar de Uyuni. Wikipedia.

Salar de Uyunisolnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 10 582 km²[1], co czyni go największym solniskiem świata. Stanowi, wraz z jeziorami Titicaca i Poopó, pozostałość po istniejącym w plejstocenie jeziorze Ballivián. Jest to jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm).

Rozmiary - 130 km (80 mi) długości i 100 km (60 mi) szerokości. Według powyższego kalkulatora różnica powinna wynosić - 1324.8 metra czyli 1.3 km różnicy wysokości poziomów.

Zwolennicy Ziemi kuli natychmiast zakwestionują płaskość wielu połaci Ziemi jako płaskość, która nie zaprzecza Ziemi kuli. Mogą twierdzić, że ten wybrany teren jest po prostu płaski na Ziemi kuli i nie kwalifikuje się jako dowód.

I na to jest proste wytłumaczenie. Owo wysuszone solne jezioro - to wyschła słona woda. Czasami, kiedy popada nieco deszczu, zbiera się wody 1-3 cm i... woda ma to do siebie, że wskazuje nam rzeczywisty poziom. Za pomocą cieczy ustalamy poziomy.... używając poziomicy.

Na oceanach przypływy i odpływy nieco pomagają zwolennikom Ziemi kuli ale na jeziorach zjawiska przypływów nie występują i powierzchnia jezior jest doskonale płaska przy bezwietrznej pogodzie.

Na poniższym rysunku widać rzeczywiste proporcje zakrzywienia, jakie zaistniałyby w przypadku Ziemi kuli, a tego dowodu dostarcza nam Google Earth.

To zdjęcie jest zrobione z Google Earth. Pokazuje nam, w jaki sposób powinien wyglądać horyzont z wysokości 16 mil (25 km). Gdyby obraz był panoramiczny czyli szerszy, zagięcie byłoby znacznie większe. Wystarczy uruchomić to oprogramowanie i sprawdzić osobiście. System używany przez Google Earth jest wytworzony według rozpowszechnianych rozmiarów Ziemi czyli jej promienia. Dołożyłem do tego dwie czerwone linie, które ukazują nam jeszcze jedną ważną opcję.

Samoloty wojskowe wznoszą się na taki pułap ale... nadal nie posiadamy zdjęć Ziemi kuli.

Poza zdjęciami i filmami wykonanymi obiektywami - rybie oko, które są ujawniane w przypadku ruchu kamery Wszelkie pionowe budowle nie powinny być do siebie równoległe na Ziemi kuli.

W rzeczywistości wszystkie budowle są do siebie równoległe czyli Ziemia jest płaska.

Średnica Słońca i jego odległość od Ziemi

Pierwszym człowiekiem, który  prawidłowo obliczył dystans Słońca od Ziemi ponad 100 lat temu był Voliva.

Link do dużego zdjęcia - Voliva

Podczas idealnie pionowej pozycji Słońca nad Równikiem o godzinie 12:00 21 Czerwca szukamy miejsca, w którym Słońce jest widoczne pod kątem 45 stopni nad Ziemią. Na Zwrotniku Koziorożca a także Raka kąt ten będzie miał 30 stopni. Nieco dalej kąt ten się zwiększy do 45 stopni.

Odległość od Równika do tego miejsca, gdzie mamy kąt 45 stopni jest rzeczywistą odległością Słońca od Ziemi. Kąty w trójkącie prostokątnym wynoszą 2 x 45 stopni oraz 90 stopni - razem 180 stopni. W takiej konfiguracji dwa boki tego trójkąta, boki łączące kąt 90 stopni oraz kąty 45 stopni są równe.

Tak jak na rysunku.

Według tego schematu mamy w doskonały sposób wyliczoną wysokość Słońca nad płaską Ziemią.

Znając angielski można to wszystko obliczyć z tej witryny. Time and date.

Według tego schematu mamy w doskonały sposób wyliczoną wysokość Słońca nad płaską Ziemią.

W tym oprogramowaniu podaje ono kąt pochylenia Słońca o określonej godzinie - w tym przypadku w Perth, Zachodnia Australia. Można podać każde miasto na świecie i znaleźć punkt, w którym Słońce jest pod kątem 90 stopni czyli w pionie.

Wystarczy w południe wykreślić trójkąt prostokątny i na podstawie obliczeń trygonometrycznych z łatwością obliczyć wysokość Słońca nad Ziemią. Niestety ten program nie podaje nam dokładnie kąta Słońca w każdym miejscu ale tylko w miastach. Ale i to można użyć.

28 Maja 2016 12:00 Perth ma pochylenie Słońca 36.51 a Hanoi ma 78.80 stopnia. Dystans - 5993.86 km link - Distance.

Już po wyrysowaniu trójkąta opartego o te dane natychmiast widzimy, że Słońce nie jest w odległości 149.6 mln km skoro jeden z boków trójkąta ma zaledwie około 6 tyś km!

Moja trygonometria wymaga odświeżenia!  :-)

Średnicę Słońca wielu zmierzyło sekstansem.

Obrazek ruchomy wzięty z Wikipedii, ukazujący nam, jak mierzyć sekstantem. Okazuje się że instrument ten może mierzyć także odległości czyli może zmierzyć średnicę Słońca. Źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekstant 

Średnica ta wynosi 59.3 km. Ponownie taka średnica doskonale pasuje do odległości Słońca od Ziemi.

Kąty padania promieni słonecznych, niezwykle łatwo obserwowalne także ukazują nam, że Słońce jest blisko Ziemi. W przeciwnym wypadku, przy odległości 149 mln km owe kąty byłyby praktycznie proste.

Rozmiar Słońca i odległość od Ziemi jest dowodem przeciwko Heliocentryzmowi!

Rozmiary Słońca i Księżyca są identyczne i  w wielkim stopniu udowadniają płaskość Ziemi oraz sposób poruszania się Słońca i Księżyca nad płaską Ziemią. Podczas zaćmienia Słońca czy Księżyca to wyraźnie widać.

Kolejny śmiertelny cios przeciwko Heliocentryzmowi

Na poniższym rysunku widzimy Ziemię która według Heliocentryzmu obiega Słońce, czyli co kwartał znajduje się w innym miejscu.

Zastanówmy się nad tym nieco lepiej.

Oczywiście patrzymy na gwiazdy w nocy. Stoimy więc po zacienionej (czarnej) stronie Ziemi i patrzymy w górę na bezchmurne niebo. Widzimy gwiazdy oraz określone konstelacje gwiazd, jak Mały Wóz czy Duży Wóz.

W tym przypadku mamy jeden olbrzymi problem. Przeczytajmy to z wyjątkową uwagą!

Co 3 miesiące Ziemia jest w innej części Wszechświata.

Czyli 21 grudnia będziemy po przeciwnej stronie Słońca niż byliśmy 21 czerwca. Nie powinniśmy zobaczyć ani jednej znanej nam konstelacji gwiezdnej ponieważ będziemy patrzyli w zupełnie inną stronę nieba!!!

Jeżeli widzisz zawsze tę samą część nieba, czyli Mały i Wielki Wóz, oznacza to, że Ziemia nie okrąża Słońca i stoi zawsze w tym samym miejscu. Jesteś więc oszukiwany!

Jest to zaledwie mała część dowodów - przeciwko Heliocentryzmowi oraz dowodów na Ziemię płaską. Jeżeli chcesz swoją wiedzę pogłębić, sprawdź te linki a także sam zacznij szukać.

W poniższych 2 linkach jest moja historia, w jaki sposób poznałem temat płaskiej Ziemi.

Stare forum. Nowe forum.

Pamiętajmy o jednym.

Ten artykuł nie jest pisany przez naukowca. Także filmy w wielu linkach i artykułach na Internecie nie są dziełem zawodowców. Nie jesteśmy astronomami i matematykami czy fizykami i nie chcemy nimi być, ponieważ w obliczu ich kłamstw to wstyd przyznać się publicznie, że się jest astronomem.

Znajdziecie w tych materiałach kilka niezamierzonych czy nieświadomych błędów. Jest to normalne. Ale pamiętajmy o jednym. Nasze błędy są spodziewane i są rzeczywistymi... błędami.

Żaden nasz błąd czy błędna czasami kalkulacja nie udowadnia kulistości Ziemi. Nasze błędy nie są porównywalne z celowymi oszustwami współczesnej astronomii i wielu innych ekspertów.

Pytania i sarkastyczne komentarze proszę kierować do astronomów oraz do... NASA.

To oni, zwłaszcza NASA otrzymują OLBRZYMIE sumy na badania.

To do nich należy obowiązek przedstawienia dowodów na Ziemię kulę oraz na heliocentryzm.